Bigbenda vadītājs

Renārs Lācis

Renārs Lācis 1998. gadā absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) saksofona klasi un 2002. gadā turpat ieguvis maģistra grādu, kā arī studējis Luksemburgas konservatorijā. Studiju gados aktīvi nodarbojies ar mūsdienu saksofona mūzikas popularizēšanu.

Muzikālā darbība saistīta ar Rīgas Saksofonu kvartetu, džeza mūzikas kvintetu ”Silvesteri Orkesteri”, Latvijas Radio bigbendu, Latvijas Radio kori, orķestri ‘’Sinfonietta Rīga’’, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, koncertējis Baltijas un Skandināvijas valstīs, Polijā, Čehijā, Austrijā, ASV, Ķīnā, Portugālē, Kanādā, Vācijā, Francijā, Horvātijā un Slovēnijā.

Piedalījies tādos starptautiski nozīmīgos mūzikas festivālos, kā Probaltica (Polija), Jazz Kaar (Igaunija), Rainbow Jazz (Igaunija), Upbeat (Norvēģija un Zviedrija), Baltijas Kultūras festivāls (Somija), Pasaules Saksofonistu kongresā Monreālā 2000.gadā un Ļjubļjanā 2006. gadā. Pārstāvējis Rīgu tās kultūras dienās Varšavā, Porto, Lībekā un Prāgā.

1999. gadā saņēmis ‘’Lielo Mūzikas balvu’’ Rīgas saksofonu kvarteta sastāvā.

Renārs Lācis cieši saistīts ar pedagoģisko darbību.

Toms Rudzinskis: ”Renārs ir fantastisks saksofonists un iedvesmojošs pedagogs. Kombinējot to ar līdera spējām, viņš ir spējīgs darīt lielas lietas gan lokālā, gan globālā mērogā.”

Dāvis Jurka: ”Es domāju, ka Renārs ir viens no labākajiem skolotājiem Latvijā. Cilvēks, kurš ļoti iedziļinās savu audzēkņu problēmās un mēģina palīdzēt un motivēt. Es noteikti nebūtu tas, kas esmu, ja nebūtu saticis Renāru savos vidusskolas gados. Domāju, ka tas ir super, ka Renārs un Maija ir Ventspilī. Rīga nav vienīgā pilsēta Latvijā, un reģionos ir vajadzīgi forši, radoši un strādāt griboši profesionāļi.”

Kopš 2010. gada radošā darbība saistīta ar Ventspili, viņš vada Ventspils bigbendu, Junioru bigbendu, Senioru bigbendu un Ventspils saksofonu kvartetu, kā arī ir saksofona spēles un improvizācijas pasniedzējs Ventspils Mūzikas skolā un Ventspils Mūzikas vidusskolā.

2016. gadā saņēmis Ventspils pilsētas apbalvojumu.

Renārs pasaulē, kad nācs,

Tūliņ muzicēt i sācs,

Viņam gar i mūziks lent

Džezs un pūšaminstrument!

Visvisādīgs programms stād

(Diez, kas vēl šim i aiz ād!?)

Vēl viš uzņēmies tād slog –

Būt par mūziks pedagog.

Pauls viņ slavē, ja kāds pras –

Ventiņ big-bend – Superklas!

Teļļukā, kad Simpsons rād,

Muzicēšan nav nekād,

Dvīņiem muļķik skatēt ļauj,

Pats a priek viš mauriņ pļauj.

(Atšķirīb no dārb te tād,

Ka uzreiz redz rezultāt!)